.: Nasze aranżacjeAkwarium 600 LAkwarium 663 L (akwarium dekoracyjne)

Jest to dość nietypowy projekt, ponieważ akwarium ma wymiary 220x45x67cm i jest oświetlone trzema belkami LED, które łącznie dają pobór mocy 108W. Całkowita liczba lumenów wynosi  około 9000. Jest to bardzo mocne oświetlenie, w skład  którego wchodzą  w większości białe diody o barwie światła  6500K, jak również  czerwone o długości fali świetlnej 660 nm, niebieskie o długości fali świetlnej 460 nm. Belki sterowane są programatorem czasu z opcją oświetlenia nocnego (niebieskie diody), co umożliwia obserwacje nocnych ryb i wodnych zwierząt.

 Takie zróżnicowanie kolorów diod jest ważne,  jeśli chcemy posiadać piękny,  roślinny ogród. Ważny jest również przy dużych litrażach mały (ekonomiczny) pobór mocy,  co jest kolejnym atutem tego projektu.

Sama aranżacja wymagała sporej pracy i wiedzy, tym bardziej że w akwarium docelowo mają pływać paletki - bardzo piękne i dostojne ryby, ale także problematyczne, bo to co lubią paletki to nie koniecznie lubią rośliny i na odwrót .  Oczywiście systematyczność i dokładność w tym przypadku to klucz do sukcesu. Takie akwarium daje możliwość obserwacji  fascynującej podwodnej flory i fauny, a jednocześnie jest ciekawą przygodą.


powrót - realizacje---->